СПОДЕЛИ

Креирана од дизајнерот кој работи во Лос Анџелес, Владимир Кудинов, Hue е колекција од 49 позадински текстури и прелевања кои ви помагаат да ја прилагодите атмосферата на сликите на распореди и продукти.

Колекцијата е фото-реалистична и совршено, без раб се меша со фотографијата на продуктот. Потсетува на Скандинавски дизајн, со ладна сива боја и топли пастелни бои. Мои омилени се Wolverine за атмосфера, Golden Leaf за стил и спокојната Milky Way.

Колекцијата е дизајнирана за да се употребува во Sketch, па датотеките ви се обезбедени како .sketch датотеки. Сепак, за секое прелевање имате обезбедено и 2800px на 2000px PNG датотеки, што овозможува и корисниците на Photoshop и Affinity Photo да може да ги употребуваат.

Колекцијата Hue е бесплатна за лична и комерцијална употреба. Превземете ги датотеките од подолу:

Пакетот (246 MB!) е бесплатен за сите регистрирани членови на Еверест. За да го преземете пакетот треба да се најавите на нашиот блог.

преземи

Внимание: Ако не сте најавени а кликнете на копчето за преземање, ќе добиете порака за грешка.

Регистрација на нови корисници – кликнете врз линкот “Најава” во горниот лев дел од овој прозорец и регистрирајте се како нов корисник.

Највредниот дар кој го поседуваат луѓето е грижата и споделувањето.
Споделете го тоа што го имате, грижете се за тие кои ги имате.

Ако ти се допадна статијава, сподели ја со своите пријатели.
Ќе ги израдуваш и нив и нас.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.