СПОДЕЛИ
Два од најголемите трендови во моментов се слика во заглавје и приказ од висока перспектива, а сето тоа го има во овие дизајни кои ви се на располагање бесплатно. Со овие преубави илустрации со рамен дизајн креирани од Creatticon може да изградите онолку заглавја колку што сакате.
Дел од овие илустрации најверојатно веќе се на вашата работна маса – DSLR фотоапарат, iPad, шолја кафе, на пример, и затоа ова е одличен сет со кој може да им покажете на луѓето што е она што вам ви е важно.
one
Во ова бесплатно превземање имате 59 илустрации. За секоја од нив има обезбедено EPS, PNG, PSD, и SVG формати, како и комплетна AI датотека со сите илустрации.
two
Превземете ги бесплатно подолу:
preview

Иконите се бесплатни за сите регистрирани корисници на Еверест.

преземиНе сте регистриран корисник? Нема проблем! Кликнете врз линкот “Најава” во горниот лев дел од овој прозорец и регистрирајте се како нов корисник.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.