СПОДЕЛИ

Лекцијата “Прилагодување на јазикот во WordPress“ е извадок од курсот Управување со содржини со WordPress.

Овој курс, како и сите останати, поставен е на нашата платформа за менторирано учење на далечина MyMentor.

Учење на далечина?

Како функционира овој вид учење на далечина можете да дознаете на страницата Одговори на најчесто поставувани прашања.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.