СПОДЕЛИ

Една од најтешките работи која треба да се направи како нов девелопер (развивач) се поврзува со онлајн портфолиото:

  • Што би требало да кажам?
  • Што треба да вклучам / да содржи?
  • Што треба да изоставам?

Но, не мора да биде така!

Ако сте заглавени , погледнете ги овие 15 примероци на веб девелоперски (програмерски) портфолија како инспирација.

1. Matt Farley
Што работи тој : UX / UI и front – end развој

2. Дејан Марковиќ
Што работи тој : UX и UI design (дизајн)

3. Rafael Caferati
Што работи тој: front – end, back – end и UX

4. Emily Ridge
Што работи таа: WordPress developer и designer

5. Ian Lunn
Што работи тој: web–design и front-end development

6. Pierre Nel
Што работи тој: design, front – end, back – end …

7. Timmy O’Mahony
Што работи тој: Django developer

8. Denise Chandler
Што работи таа: web design, development …

9. Ben Adam
Што работи тој: UX / UI design и front – end development

10. Daniel Fischer
Што работи тој: front – end, back – end (Ruby on Rails ) …

11. Seb Kay
Што работи тој: web design и WordPress development

12. Jonny MacEachern
Што работи тој: front – end development

13. Kathryn McClintock
Што работи таа: Drupal developer

14. Jack Jaznach
Што работи тој: front – end и WordPress development

Кои девелопери направиле портфолија кои ви се допаднаа? Насекаде има инспирација, се надевам дека оваа статија ви помогна да ја пронајдете својата !

Патем…

Ако портфолијава ве поттикнаа на размислување и длабоко во себе посакувате ова да биде ваша кариера но не знаете од каде да почнете или можеби ја немате храброста да се соочите со предизвикот, тоа е во секој случај одличен прв чекор. За да го претворите сонот во реалност ве чека доста работа, но сé е полесно кога имате некого покрај себе кој ќе ве води од почеток до крај.

Ако сакате да дознаете како можеме и вам да ви помогнеме, закажете индивидуална консултација уште денес.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.