СПОДЕЛИ
WordPress не само што докажа дека е одлична платформа за блогирање, туку и дека е најпопуларниот систем за управување со содржина (CMS) на нашето време. Во моментов управува со 31% од вкупниот веб вклучувајќи го и ThemeGrill.

Со зголемувањето на неговата популарност брзо се зголемува и бројот на WordPress теми. Постојат илјадници бесплатни теми за прилагодлив дизајн, но сé потешко се наоѓаат оние кои се навистина квалитетни. Затоа, ви подготвивме комплет од повеќе од 15 бесплатни и квалитетни WordPress теми за прилагодлив дизајн кои може да ви помогнат да креирате сајтови што одлично изгледаат. Може да креирате лични и корпоративни блогови, блогови за фотографија, портфолија, списанија и многу други различни типови на сајтови. Темите кои ви ги претставуваме подолу се прилагодливи, што значи дека вашиот сајт ќе изгледа одлично на десктопи, лаптопи, таблети и мобилни телефони.

Се надеваме дека ќе ви помогнеме да најдете тема која ќе му одговара на вашиот сајт и која ќе направи тој да се издвои од останатите. Ова е листа која покрива многу различни употреби за да може да креирате секаков тип на сајт, од едноставен блог, до напреден деловен сајт.

Spacious

WordPressСо помош на огромниот број теми кои постојат, изработката на веб страна или блог е едноставен и многу брз процес со кој резултатот го гледате веднаш. Сепак, совладувањето WordPress не е само инсталација на тема туку многу повеќе. Ако сакате брзо, систематски и сеопфатно да го совладате WordPress, изработувајќи го својот прв веб сајт со помош на нашиот ментор, пријавете се на нашиот курс Управување со содржини со WordPress.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.