СПОДЕЛИ

Модерните веб сајтови стануваат сé покомплексни и функционалноста која ја нудат станува сé побогата. Но понекогаш, еден чист и елегантен образец, кој нема да ви го краде вниманието при креативниот процес, е она што ви е потребно за да започнете. Токму затоа минималистичките теми на WordPress ќе бидат секогаш во тренд. Клучните карактеристики на овие теми се типографијата, изложувањето на сликите и хармонијата помеѓу елементите на дизајнот. Во овие теми нема тешки скрипти, и затоа се совршени за почетни страници и блогови со повеќе содржина.

Денес ќе ви ги преставиме најновите 20 бесплатни WordPress теми со преубав дизајн, кои ќе ви дозволат да изградите веб сајт, без да потрошите ниту еден денар. Ова е нашиот избор од највпечатливите теми кои беа објавени во последниве неколку месеци, а одлуката за нив ја донeсовме врз основа на бројот на превземања, дизајнот (што може да е субјективна оцена) и разноликоста. Се потрудивме да избереме теми кои не се само за блог, туку и за WooCommerce и деловни веб сајтови. Се надеваме дека нашата колекција ќе ви се допадне  и дека ќе најдете тема која одговара на вашите потреби.

19Free Cherry Framework Child Theme

LIVE DEMO | ПРЕЗЕМИ

 

16Avocation

LIVE DEMO | ПРЕЗЕМИ

 

14Franz Josef

LIVE DEMO | ПРЕЗЕМИ

 

6Corpobox Lite

LIVE DEMO | ПРЕЗЕМИ

 

5The Huxley

LIVE DEMO | ПРЕЗЕМИ

 

2Jane Morris

LIVE DEMO | ПРЕЗЕМИ

 

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.