СПОДЕЛИ

Модерниот свет бара нови правила и едноставно не може да сте успешен графички дизајнер без веб страница со лично портфолио. Дури и кога станува збор за мобилен кориснички интерфејс или корисничко искуство, без можност да ги претставите своите вештини, тешко ќе може да најдете клиенти.

Токму затоа, ние собравме преубави UI (кориснички интерфејс) и UX (корисничко искуство) портфолија од неколку талентирани дизајнери и избравме по неколку нивни дела за кои мислиме дека ја прикажуваат нивната генијалност. Не само што се добри со атрактивен мобилен интерфејс, туку и се одлични и кога станува збор за веб дизајн.

Задолжително покрај примерите од нивната работа, погледнете ги и нивните лични страници. Пишете ни кои ви се омилени дизајни и доколку имате други портфолиа на дизајнери кои би сакале да ги споделите со нашите читатели.

1. CreativeDash Design Studio

1 1-1 1-2

2. VAUXCO

2 2-1

2-2

3. Cosmin Capitanu

3-2 3 3-1

4. Mariusz Cieśla

4

4-1 4-2

5. Flamy

5 5-1

6. Miro Hristov

66-1 6-2

7. Vitor Pinho

7 7-1 7-2

8. Aleks Faure

8 8-1

9. Jordan Flaig

9 9-1 9-2

10. Dave Keller

10

10-110-2

11. Cody Sielawa

11

11 211-1

12. Leo Drapeau

1212-1 12-2

13. Jeff Broderick

1313-1 13-2

14. Jackie Tran Anh

1414-1 14-2

15. Ramotion

15 15-1 15-2

16. Nacho

16 16-1 16-2

17. Guilherme Bento

17 17-1 17-2

18. Julien Renvoye

18-1 18-2

18

19. Anthony Anderson

19-2 19 19-1

20. Érik Guittière

20-1 20-2 20

Сакаш и ти да станеш UX дизајнер?

Ете, имаше можност да видиш какви работи создаваат UI и UX дизајнерите. Ако те интересира оваа област, најдобро што можеш да направиш за почеток е да ги следиш нашите статии за UX дизајн и да го следиш нашиот бесплатен курс – Градење кариера во UX дизајн. Потоа, ќе се радуваме доколку еден ден те видиме како студент на нашата студиска програма за UX дизајн.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.