СПОДЕЛИ

WordPress е платформа за блогирање која најмногу се претпочита токму заради флексибилноста и моќните опции. Лесно се прилагодува и нуди голем спектар на стилизирани изгледи за секаков веб сајт. Важно е да ја изберете вистинската WordPress тема за вашиот блог кога имате веб сајт кој работи на WordPress. Добрата тема ќе го збогати вашиот веб сајт препознатлив карактер и чувство, за тој да остави позитивен впечаток кај вашата целна група на читатели и посетители. Покрај тоа, успешно структурираната тема ќе му помогне на вашиот веб сајт да се рангира добро кај најголемите пребарувачи. Иако има WordPress теми кои може да ги употребите бесплатно, сепак поразумно е да употребувате премиум теми. Премиум темите ви дозволуваат да ги менувате основните елементи на вашиот распоред и доаѓаат со најнови опции. Овие теми совршено одговараат за лични и корпоративни блогови, блогови за мода, храна, патувања и технологии, апликaции и друг тип на неверојатно успешни блогови.

1. Divi

1

2. Soledad

2

3. The Reader

3

4. Brixton

4

5. The Voux

5

6. Foodica

6

7. Applique

7

8. Morning Time

8

9. GraceUnderPressure

9

10. Rinjani

10

11. Caress

11

12. Armonioso

12

13. Piemont

13

14. Himmelen

14

15. Writing

15

16. Ink

16

17. Share

17

18. Tulip

18

19. The Fox

19

20. Uncode

20

Заклучок

WordPressСо помош на огромниот број теми кои постојат, изработката на веб страна или блог е едноставен и многу брз процес со кој резултатот го гледате веднаш. Сепак, совладувањето WordPress не е само инсталација на тема туку многу повеќе. Ако сакате брзо, систематски и сеопфатно да го совладате WordPress, изработувајќи го својот прв веб сајт со помош на нашиот ментор, пријавете се на нашиот курс Управување со содржини со WordPress.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.