СПОДЕЛИ

Драги читатели, денес имаме необична дистрибуција на бесплатни елементи. Денес може бесплатно да превземете голем сет на замаглени позадини.

Во последно време овие замаглените позадини се се’ повеќе распространети и истите се употребуваат за креирање на позадини за веб страници, апликации, инфографики, и презентации.

Овој пакет содржи 25 слики во висока резолуција (4000 x 3000 пиксели).

Сликите се креирани од реални фотографии од природа, па затоа имаат постигнато убави и природни бои. Може да ги превземете овие слики бесплатно овде, и да ги употребувате за секакви цели, без никакви ограничувања.

Бесплатни замаглени позадини

Blurred-Backgrounds-20Blurred-Backgrounds-19Blurred-Backgrounds-18Blurred-Backgrounds-17Blurred-Backgrounds-16Blurred-Backgrounds-15Blurred-Backgrounds-14Blurred-Backgrounds-13Blurred-Backgrounds-12Blurred-Backgrounds-11Blurred-Backgrounds-10Blurred-Backgrounds-9Blurred-Backgrounds-8Blurred-Backgrounds-7Blurred-Backgrounds-6Blurred-Backgrounds-5Blurred-Backgrounds-4Blurred-Backgrounds-3Blurred-Backgrounds-2Blurred-Backgrounds-1Blurred-Backgrounds-25Blurred-Backgrounds-24Blurred-Backgrounds-23Blurred-Backgrounds-21Blurred-Backgrounds-22

преземи

Напомена: Позадините се бесплатни за регистрирани корисници на Everest.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.