СПОДЕЛИ

По еден од претходните постови во кој ви ги покажавме 25-те примери на познати брендови кои употребуваат WordPress, мислиме дека би било интересно да ви ги покажеме и ѕвездите чии веб сајтови се изградени со WordPress. Факт е дека овде најверојатно не станува збор за личен избор на ѕвездата да ја употреби токму оваа платформа (можеби е одлука на нивните компании за односи со јавност, иако веруваме дека некои од нив кои се интересираат за технологија, како Стивен Фрај, може да се сосема запознаени со CMS-от кој го употребуваат), но сигурно и тие донесле некои одлуки, барем во поглед на дизајнот.

Од Џеј Зи до Бијонсе, одиме:

Jay Z

Jay Z

Russel Brand

Russel Brand

Tom Jones

Tom Jones

Kobe Bryant

Kobe Bryant

Sylvester StalloneSylvester Stallone

Blondie

Blondie

Justin Timberlake

Justin Timberlake

Usain Bolt

Usain Bolt

LL Cool J

LL Cool J

Justin Bieber

Justin Bieber

Snoop Dogg

Snoop Dogg

Katy Perry

Katy Perry

Alanis Morissette

Alanis Morissette

Lily Allen

Lily Allen

Ariana Grande

Ariana Grande

Stephen Fry

Stephen Fry

Gabriel Iglesias

Gabriel Iglesias

Katie Couric

Katie Couric

Channing Tatum

Channing Tatum

Steve Blake, LA Lakers

Steve Blake, LA Lakers

 Bill Burr

Bill Burr

Shelby Lynne

Shelby Lynne

Kylie Minogue

Kylie Minogue

William Shatner

William Shatner

Perez Hilton

Perez Hilton

Beyoncé

Beyoncé

Заклучок

Како што можете да видите, WordPress е избор и на најпознатите и најголемите имиња на денешницата. Го користат WordPress од очигледни причини: едноставност за користење, моќ, флексибилност, модуларност…

Зошто не би го користеле и вие?

Доколку сакате еден ден и вие самите да креирате вакви сајтови, првиот чекор што треба да го направите е да го WordPressсовладате WordPress. Пријавете се на курсот: Управување со содржини со WordPress и со помош на искусен ментор направете ја вашата прва веб страница и започнете да заработувате веднаш!

Курсот можете да го следите од дома, во време кое најмногу ви одговара. Ако досега сте немале искуство со учење на далечина, погледнете го делот Одговори на најчесто поставувани прашања и запишете се на некој од нашите бесплатни курсеви за идни веб дизајнери и девелопери.

Највредниот дар кој го поседуваат луѓето е грижата и споделувањето.
Споделете го тоа што го имате, грижете се за тие кои ги имате.

Ако ти се допадна статијава, сподели ја со своите пријатели.
Ќе ги израдуваш и нив и нас.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.