СПОДЕЛИ

Познатите личности кои ги гледате распослани на страниците на гламурозните списанија и таблоиди ни даваат нереални очекувања за тоа како телото на една жена или маж треба да изгледа. Сликите секако имаат една тајна состојка: Photoshop.

Проблемот е што понекогаш Photoshop успева да ја помести реалноста до толку што може да добиете раце на погрешно место, предолг врат, премал струк, па дури и искривени делови во позадината на објектот кој е фотографиран.

Еве 72 од најлошите грешки во Photoshop од списанија, реклами и постери.

1. Дали главата е воопшто прикачена?

 

2. Кога се фокусираш само на една рака

3. Три жени, а само 5 нозе

4. Каде се одразите на Ким и Кајне во огледалото?

5. Оставете му на Photoshop да го искриви просторот овде на Земјата

6. Тајната диета на познатите

7. Нешто не е во ред со силиконите

8. Таа изгледа одлично, но морале да направат мали измени

9. Дали човек воопшто може да има толку мал струк?

10. Очигледно, Кајли има стопало кое може да го скрие за потребите на фотосесиите

11. …а Кирстен има рака за криење

12. Каде одат? Има ли потреба од толку пудра?

13. Искривете ја патеката! Сериозно, погледнете ја шарата на тепихот..

14. Понекогаш бутовите се во центарот на вниманието

15. Секоја сака да е Барбика

16. Можеби малку повеќе исекле од бутовите

17. Лицето на Еминем добило Кен третман. Немој да мислите дека му се допаѓа.

18. Бутовите на Ферги поминале низ целосна преобразба

19. Некои луѓе сериозно го сфаќаат предизвикот за празниот простор меѓу бутовите

20. Дури и Парис Хилтон претпочита Photoshop за да ја поправи линијата околу струкот

21. Да биде иронијата поголема, се свиткала и оградата на која се потпрени

22. Ја снема тетоважата, во истото списание

23. Моделот од десната страна доби издолжување на вратот

24. Овие прсти се предолги за да се човечки

25. Кутрата таа! И расте дланка од главата!

26. Главата на Мишел добила и премногу од магиите на Photoshop

27. Дали Захара има близначка за која не знаевме дека постои?

28. Дали Барби третманот е автоматска команда на Photoshop која дизајнерите пречесто ја употребуваат?

29. Џесика сигурно се мачи да ги исконтролира телото и раката за оваа поза

30. Колку повеќе раце, толку позабавно, а?

31. Кој финалист на Американски Идол има премногу прсти? Овој!

32. Рака од дух на левото рамо. Морничаво!

33. Некој го упропастил десното рамо и премногу се потрудил да го сокрие тоа

34. Апартманот е толку долг, што се протега преку две сонца!

36. Одразот во екранот раскажува поинаква приказна

37. Покрај грозната сенка од автомобилот, дизајнерот исто така заборавил од каде доаѓа сонцето

38. Три раце се подобри од две, претпоставувам.

39. Грозно! Менди била на третман за екстремно широк патец.

40. Не може, а да не се запрашаме дали некој воопшто платил карта за натпреваров?

41. Може некој да ми објасни зошто девојкава има само лакт?

42. Бегај! Злобното бебе напаѓа од зад грб!

43. Сум чул за можностите на танцот, ама ова е веќе бесмислено.

44. О,не! Зарем го направивте и тоа?

45. Насмевни и’ се на камерата!

46. Како ова ќе натера било кој да го купи нивниот продукт?

47. Ако ова е јога, не благодарам!

48. Упс, тоа мора да болело!

49. Најлошото сечење до сега!

50. Со ваква опрема, никој нема да вежба.

51. Ова е чудно на многу начини.

52. Не само што е невозможно еден човек да носи толку многу товар, туку и раката е премногу долга.

53. А што велите за НЕ?

54. Добро, пред да го купам ова, дозволете да видам дали имам уште некој прст кој се вади.

55. Дали оваа кока кола е залепена?

56. И недостасува струкот.

57. Не знам кој е ова, но сигурно не е Кери Вашингтон

58. Нема шанси вратот да и е толку долг без да има здравствени проблеми

59. Фатална грешка во регионот на половината

60. Како стои девојката од позади кога нема нозе?

61. Претпоставувам дека женава има проблеми со стопалата кои мора да ги реши

62. Дечкото изгубил половина од телото обидувајќи се да ја направи сликава

63. Едната нога и недостасува, а ни текстот не може  да го скрие тоа.

64. Единствениот начин на кој оваа линија на бикини може да ве собере е со Photoshop

65. Вака функционира новиот КимКардашиан плагин за Photoshop!

66. Е, ова е нешто што не може да се види секој ден.

67. Незамисливо долги нозе продаваат фустан за предизвикување  кошмари

68. Има нешто неприродно во нејзините нозе

69. Ајде да искривиме сé!

70. Премногу буквално го сфатиле ова: Немам што да кријам!

71. Да, нешто дефинитивно не е во ред со овие нозе!

72. …а на оваа манекенка и недостасуваат стопалата

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.