СПОДЕЛИ

Барате совршен пакет со икони? Разгледајте ги бесплатните икони или купете го проширениот сет со икони со повеќе од 1500 икони со висок квалитет во 16 различни категории. Секоја вектор – совршена икона доаѓа во три различни стилови кои може да се уредуваат – outline (контури), filled (пополнети) и colored (во боја).

Секоја икона има дизајн кој е совршен до пиксел со што гарантира острина и конзистентност. Изградено на мрежа со 60 пиксели, иконите се обработуваат одлично во најчестите големини 60, 120 и 180 пиксели. Оваа колекција на икони вклучува се што ви е потребно за вашиот следен проект на веб дизајн и мобилна апликација. Можностите се скоро неограничени.

Икони во боја

colored-iconsПополнети икони

Filled-iconsКонтури

outlined-icons

преземи

Напомена: Иконите се бесплатни за регистрирани корисници на Everest.


Ако сте почетник во Photoshop или Illustrator, најдобриот начин брзо и систематски да ги совладате се нашите курсеви, кои ви овозможуваат предавањата да ги следите од дома, во термин кој вам ви одговара. Учењето е практично, со мноштво практични задачи и искусни професионалци како ментори.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.