СПОДЕЛИ

Висиш на Facebook? Играш игри? Сурфаш на интернет?

Ок, не грижи се, не те обвинуваме. Тоа е сосема нормално и не е некоја голема филозофија. Кога би било комплицирано, малкумина би го правеле тоа. Токму поради тоа што е едноставно, секој тоа умее да го прави. Сепак, да бидеме реални, тоа е само забава и бесцелно трошење време.

Туку, дали си подготвен/а за еден вистински предизвик? Нешто сосема ново, поинакво? Нешто повеќе?

Дали би сакал/а да дознаеш:

  • како функционираат веб сајтовите?
  • што е веб девелопер и како се станува?
  • што значи да се биде веб или UX дизајнер?
  • како функционира учењето на далечина?

Патем, дали знаеш дека веб девелоперите и веб дизајнерите се едни од најдобро платените професии секаде во светот (па дури и во Македонија) за кои побарувачката континуирано се зголемува?

Дали би сакал еден ден да станеш професионален веб дизајнер или девелопер?

И, конечно, дали би сакал да дознаеш како може да станеш веб девелопер или веб дизајнер школувајќи се од дома, под водство на искусни ментори?

Да? Навистина сакаш? Одлично!

Направи го првиот чекор и задоволи ја твојата љубопитност. Запиши се на некој од нашите бесплатни курсеви:

Сите овие курсеви ќе можеш да ги следиш од дома во време по твој избор а сé што ти треба е компјутер, звучници и интернет. Пријави се уште денес, пополнувајќи ја оваа

По доставувањето на пријавата ќе добиеш инструкции за пристап и ќе можеш веднаш да почнеш со следењето на курсевите.

Уште нешто, кога си веќе тука…

…една мала молба. Сигурни сме дека оние кои те познаваат те доживуваат какво вистински другар, а нема подобар начин да го докажеш тоа освен да им покажеш дека се грижиш за нив. Покажи им дека мислиш на нив со тоа што ќе ја споделиш оваа статија на твојот Facebook профил или ќе тагнеш некого. На овој начин ни помагаш и нам. Тенкс 😉

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.