СПОДЕЛИ
Овој векторски комплет е сет на елементи за работен проестор кои се убаво визуелно обработени. Дизајниран е од Нести Фани. Одличен е за креирање на херој-слики и десктоп илустрации, а многу од елементите се корисни и при правење модели на дизајнот.
Сетот тежи околу 200 MB a вклучува 60 елементи за работен простор, од шолји за кафе, па сé до Apple часовници. Понудата изгледа како одличен подарок за некој среќен дизајнер и вклучува: 6 Apple часовници, исечени и неисечани; 6 iPad Minis, во три бои, од напред и назад, 5 iPhone телефони, во различни бои, од напред и назад,  iMac, со тастатура, глувче и плочка за навигација, GoPro Hero4 со паметно далечинско, 3 слушалки, од Marshal, Beoplay, и Apple; Canon 5D Mark III, 3 Moleskine тефтери за скици, избран канцелариски материјал, па дури и лименка со Кока кола, и многу повеќе.Beoplay слушалките и  Wacom таблетот се дефинитивно нешто што би сакале да го имаме на нашата работна маса.Сликите се обезбедени во 5 различни формати: AI, EPS, PSD, PNG, и SVG. Целиот сет е бесплатен за лична и комерцијална употреба.Превземете ги датотеките подолу за преглед:pregled

Пакетот (200 MB!) е бесплатен за сите регистрирани членови на Еверест.

преземи

Како да се регистрирате? Кликнете врз линкот “Најава” во горниот лев дел од овој прозорец и регистрирајте се како нов корисник.

Ве молиме внесете ја вашата адреса за е-пошта и кликнете на копчето за превземање за да добиете линк за превземање. Ако веќе се имате регистрирано на нашиот сајт, само најавете се и превземањето ќе започне веднаш.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.