СПОДЕЛИ

Ако сте се прашувале како изгледа учењето на веб академијата Еверест, ви даваме можност тоа да го дознаете, без да ве оптеретуваме со било каква регистрација. Денес тоа ќе го направиме со лекцијата Цртање правоаголници и елипси која е извадок од курсот Adobe Illustrator 2015 CC.

Се’ што треба да направите е прво да ја погледнете оваа лекција а потоа да се обидете истите работи кое се демонстрирани самите да ги повторите.

За да бидеме сигурни дека нашите ученици (или студенти) научиле и ги стекнале потребните вештини, им даваме конкретни задачи или проекти кои треба самостојно да ги изработат и потоа да ги предадат на оценување на нивниот ментор. Потоа, во термин кој ќе го договорат со менторот, имаат онлајн, 1 на 1 приватна менторска сесија за време на која дискутираат за сработеното, за начините како некои работи да се направат подобро и за се’ што им е нејасно.

Со помош на нашата методологија менторирано учење на далечина, стекнувањето вештини е 100% гарантирано, а ученикот/студентот освен со сертификат (или диплома) ќе го заврши учењето со сопствено онлајн портфолио кое ќе биде драгоцен материјал што ќе му помогне при вработување или наоѓање клиенти.

Кое се предностите на овој пристап?

 1. Заштедувате време
  Учејќи на далечина значи дека не мора повеќе да патувате до местото на одржување на настава, а било кој курс ви е достапен веднаш.
 2. Заштедувате пари
  Не само што ќе заштедите на патни трошоци туку и цената на курсевите е пониска, поради пониските оперативни трошоци.
 3. Прилагодливо темпо
  Со која динамика ќе учите зависи само од вас. Вие определувате колку време ќе одвоите за учење во текот на денот или неделата.
 4. Локацијата е небитна
  Каде и да живеете, ако имате компјутер и интернет конекција, ќе имате и своја приватна училница и свои приватни ментори.
 5. Флексибилност
  Наместо да се придржувате до туѓи, фиксни термини за настава, сега учењето се прилагодува според вашиот распоред на обврски.
 6. Сопствени ментори
  Сопствен ментор некогаш беше привилегија само на благородниците и богатите. Сега, тоа ви е достапно и вам!

Што потоа?

Запишете се уште денес на овој курс и совладајте го во целост Illustrator а потоа претворете го знаењето во пари. Во ера на интернет, кога целиот свет е едно глобално село, не мора да емигрирате за да најдете работа. Ако ве интересира како да си најдете работа, прочитајте ја (или уште подобро, зачувајте си го линкот) оваа статија:

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.