Дома Дали со сертификатот можам да се вработам во јавен сектор?

Дали со сертификатот можам да се вработам во јавен сектор?

Да, доколку вашето прашање се однесува на сертификат за активно познавање на работа со компјутерски програми за канцелариско работење.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.

Category: 4. Потврди и сертификати

← Одговори на најчесто поставувани прашања