Дома Како да добијам потврда за работа со програми за канцелариско работење?

Како да добијам потврда за работа со програми за канцелариско работење?

За да добиете сертификат односно потврда за работа со програми за канцелариско работење, потребно е успешно да завршите еден или повеќе курсеви, во зависност од природата на работното место за кое аплицирате.

Во групата програми за канцелариско работење спаѓаат апликациите на Microsoft: Word, Excel, PowerPoint и Outlook.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.

Category: 4. Потврди и сертификати

← Одговори на најчесто поставувани прашања