Дома Кога се организираат менторските сесии?

Кога се организираат менторските сесии?

Менторските сесии се организираат во термин кој меѓусебно ќе го договорите со вашиот ментор.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.

Category: 3. Менторирање

← Одговори на најчесто поставувани прашања