Дома Колку е времетраењето на една менторска сесија?

Колку е времетраењето на една менторска сесија?

Должината на една онлајн менторска сесија изнесува 15 минути.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.

Category: 3. Менторирање

← Одговори на најчесто поставувани прашања