Како да направите курс на интернет кој ќе ви носи пари

Досега веќе сигурно имате слушнато за подемот на MOOC курсевите и платформите за учење на интернет. Но, дали постои начин некој посебно да креира...

Дизајн на страница во изградба: 50 неверојатни примери

Понекогаш веб дизајнот треба малку да се преработи. Независно дали ја ажурирате содржината, го освежувате дизајнот или го тргате целиот дизајн и почнувате од почеток,...

Курс: jQuery основи

Дали барате начин да додатете динамичка содржина, податоци од трета страна или анимации на вашиот сајт или апликација? Престанете со потрагата. Во овој курс...

Што заработените $33000 на Fiverr ме научија за градењето хонорарен бизнис?

Пред да ја започнам мојата кариера како хонорарен блогер со полно работно време, продавав дизајнирани веб страни на Fiverr со скратено работно...

Докажани стратегии за градење креативни веб-страници што добиваат резултати

Добри вести, не толку добри вести, убави вести и бонус. Глобалниот пазар станува сè поголем и поголем. Тоа е добра...

15 инспириративни портфолија на веб девелопери

Една од најтешките работи која треба да се направи како нов девелопер (развивач) се поврзува со онлајн портфолиото: Што...

Вистински приказни S01E05: Јасмина Поповска, Фонд за иновации

Во денешната епизода на Вистински приказни наша гостинка е г-ѓа Јасмина Поповска, директор на Фондот за иновации и технолошки развој (www.fitr.mk) со која нашата колешка...

Бесплатна книга: Како да станете веб развивач

Досега веројатно дознавте дека да се биде веб развивач е доста добро платена работа која можете да ја работите самостојно односно како фриленсер за...

Polaris UI кориснички интерфејс, бесплатно

Polaris UI е сет на убави компоненти за кориснички интерфејс кој вклучива полиња за уредување, полиња за избор, радио копчиња, навигација на страница, мени,...

STAY CONNECTED

0FansLIKE
0FollowersFOLLOW
0SubscribersSUBSCRIBE

FEATURED

MOST POPULAR

Курс: Основи на прилагодлив дизајн

Веб проектите се очекува да работат на повеќе различни уреди, големини на екран и контексти на прелистување. Веб дизајните треба да се прилагодат на...

LATEST REVIEWS

11 техники за организација на време за веб дизајнери и програмери

Како веб дизајнер кој главно работи на сопствен компјутер, забавата е на само едно кликнување од вас. Кому не му се случило да потроши...

Курс: jQuery основи

Дали барате начин да додатете динамичка содржина, податоци од трета страна или анимации на вашиот сајт или апликација? Престанете со потрагата. Во овој курс...

LATEST ARTICLES