СПОДЕЛИ

“Иноватори – Бизнис аплауз“ е серија емисии посветена на македонските иноватори чиј автор е Мартина Димоска. Емисијата се емитува на МТВ а е ко-продукција со DNK Solution од Скопје. Во оваа епизода, гостин во емисијата е Александар Марјановиќ, основач и директор на веб академијата Еверест. Со него Мартина разговараше за тоа како тој дошол на идејата да ја креира академијата, што претставува таа и кои се проблемите кои таа ги решава.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.