Дома Фриленсинг Како да го најдете вашиот прв (веб дизајн) клиент

Како да го најдете вашиот прв (веб дизајн) клиент

299
0
СПОДЕЛИ

Наоѓањето прв клиент е мошне чест проблем за голем број веб дизајнери (или девелопери). Понекогаш ова е многу потешка работа кога ќе се спореди со учењето и подготовката. Ако немате вроден талент за продажба и себе-промоција, најдоброто што можете да го направите за себе е да учите од искуствата на другите.

Денес за своите искуства зборува John Morris кој ќе ви објасни каков пристап и самиот користел за да дојде до првиот клиент. Кога еднаш ќе успеете во тоа, доаѓањето до секој следен клиент е многу полесно.

Сакаш и ти да станеш успешен фриленсер?

Прва и основна работа која е потребна е поседување знаења и вештини. Ако ги немаш, или не си задоволен од нив, се наоѓаш на вистинското место.

Веб академијата Еверест е специјализирана за школување на далечина со помош на ментори за професии во област на веб индустријата.

Ако сакаш да дознаеш како може да ти помогнеме да стигнеш до добро платена работа или вработување, закажи бесплатна индивидуална консултација на овој линк.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.