Како да конвертирате видео во gif со Photoshop

627
0
СПОДЕЛИ

Во последно време стана мошне популарно да се креираат кратки анимирани GIF-чиња од видеа кои потоа се споделуваат на Facebook, блогови, форуми, Messenger.

Со помош на можностите за анимација кои се вградени во Photoshop, сега и вие многу лесно можете да научите како тоа се прави!

Оваа лекција е само едно мало делче од можностите кои ги нуди Photoshop. Ако се подготвувате за кариера во дизајн, независно дали е графички или веб дизајн, Photoshop е една од алатките која мора да ја имате “во малиот прст“.

Ако сте почетник и сакате за само еден месец да станете искусен Photoshop корисник, запишете се на нашиот курс и учете од дома, работејќи на практични задачи, со поддршка од искусен ментор.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.