Како да претворите цртеж од Illustrator во Shape Layer во Photoshop

1995
0
СПОДЕЛИ

Наставата на веб академијата Еверест се изведува целосно онлајн според методологијата менторирано учење на далечина. Тоа значи дека прво гледате видео лекции, го повторувате тоа што сте го виделе со помош на датотеки за вежбање а потоа добивате задача која треба самостојно да ја изработите и предадете на менторот. Кога ќе ги предадете задачите си закажувате термин за онлајн менторска сесија и со менторот ќе дискутирате за тоа што сте го сработиле, а од него ќе добиете фидбек за вашиот труд и сугестии за подобрување.

Ако се прашувавте како изгледаат предавањата на веб академијата Еверест, еве една лекција.

Па, како ви се допаѓа овој пристап? Споделете ги вашите импресии во делот за коментари подолу на странава.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.