Како побрзо да станете успешни

535
0
СПОДЕЛИ

Дан Лок е мултимилионер, сериски претприемач, автор на голем број бестселери (еден од нив е и F.U. Money), и е еден од водечките експерти за интернет маркетинг.

Роден е во Хонг Конг а во Канада се доселил на возраст од 14 години. Набрзо неговите родители набрзо по доселувањето се разведуваат а тој останал да живее и да се грижи за својата мајка, поради што морал да почне да работи уште на возраст од 16 години.

Неговата прва работа била пакување намирници во супермаркет и е всушност неговото прво и последно вработување. Наместо да посетува школо за бизнис, започнал да се бави со бизнис на најтешкиот можен начин – учејќи од своите грешки, така што од прва рака можел да научи што функционира а што не, во било кој бизнис.

Преку напорна работа, немилосрдна решителност и водство од неговите ментори, Дан успеа да изгради неколку успешни бизниси, да стане мултимилионер и многу баран бизнис ментор. Напишал десетина книги кои ја учат финансиската слобода и претприемништвото и се смета за еден од водечките светски експерти во интернет-маркетингoт.

Очигледно, учењето било клучно за неговиот успех, а може да биде и за вас, доколку ги слушнете советите на Дан за тоа како да учите.

Сакаш и ти да бидеш успешен како Дан?

Прва и основна работа која е потребна е поседување знаења и вештини. Ако ги немаш, или не си задоволен од нив, се наоѓаш на вистинското место.

Веб академијата Еверест е специјализирана за школување на далечина со помош на ментори за професии во област на веб индустријата.

Ако сакаш да дознаеш како може да ти помогнеме да стигнеш до добро платена работа или вработување, закажи бесплатна индивидуална консултација на овој линк.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.