СПОДЕЛИ

Патем…

UX дизајнот е релативно нова дисциплина која станува се поактуелна во последно време. Ако UX дизајн и дизајнот воопшто е нешто што Ве привлекува, имаме добри вести за вас: веб академијата Еверест со поддршка на фондот за иновации, подготви студиска програма со која ќе ве подготви за оваа професија.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.