СПОДЕЛИ
Содржината на овие карикатури орбитира околу веб дизајнот, блогирањето и смешните ситуации со кои се соочуваме секојдневно како дизајнери. Автор е Џери Кинг, наградуван карикатурист, кој е еден од најчесто објавуваните, најразновидните и најплодните карикатуристи во светот. Овие неколку мига одморете од дневните рутини, насмејте се и уживајте во овие забавни карикатури.

Да му излеземе во пресрет на клиентот

Тоа е еден од начините

Не требаше многу

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.