Колку да наплатите изработка на веб страна

718
0
СПОДЕЛИ

Постојат многу веб професионалци кои започнуваат да се занимаваат со фриленсинг затоа што се заљубеници во технологијата и имаат квалитетно портфолио од успешни проекти. Но, не секогаш овие работи се претвораат во успешен бизнис. Многумина почетници (во овие активности) имаат потешкотии во поставување цена за своите услуги, а понекогаш и не знаат како да ја дефинираат ценовната структура.

Ако случајно се препознавате и си ги поставувате прашањата:

  • дали да одам со најниска цена?
  • дали да наплаќам по час?
  • дали да ги објавувам јавно цените?
  • како да наплаќам?

… тогаш слушнете ги искуствата на Ray DelVecchio, искусен девелопер од САД.


Сакаш и ти да бидеш како Ray?

Прва и основна работа која е потребна е поседување знаења и вештини. Ако ги немаш, или не си задоволен од нив, се наоѓаш на вистинското место.

Веб академијата Еверест е специјализирана за школување на далечина со помош на ментори за професии во област на веб индустријата.

Ако сакаш да дознаеш како може да ти помогнеме да стигнеш до добро платена работа или вработување, закажи бесплатна индивидуална консултација на овој линк.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.