СПОДЕЛИ

Во склоп на првиот стартап саем за кариера “LaunchCareer” кој се одржа во Јавна Соба, еден од нашите ментори, Дани Јанев одржа кратко но интересно предавање за тоа како да си најдете работа како фриленсер.

Даниел Јанев работи како графички и веб дизајнер веќе 10 години за најпознатите македонски маркетинг агенции и дизајн студија. Како фриленсер работи и за клиенти од целиот свет на различни проекти од лого дизајн па се до целосни веб решенија и дизајн на мобилни апликации. Специјалност му се едноставни, векторски и минималистички решенија. Моментално работи како Senior Designer во меѓународна невладина асоцијација IDEA. Уредник е на dezen.mk, блог специјализиран за дизајн и фриленсинг.

Погледнете го портфолиото на Дани за да видите на кои се’ проекти има работено, а ако сакате да бидете како него и да работите за клиенти од целиот свет, запишете се на некои од нашите студиски програми.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.