СПОДЕЛИ

Имаш цел во 2018 год. да дојдеш до добро платена работа? Еве неколку креативни предлози:

 • Омажи (ожени) се со ќерка (син) на милионер,
 • Стани претседател на силна политичка партија,
 • Членувај во управен одбор на некој телеком, или
 • Основај свој нарко картел.

Звучи како одличен план, а? Не е точно дека е невозможно ама, статистички гледано, веројатноста ова да го направиш ти е речиси еднаква на нула.

Ок, шегата на страна, добрата вест е што постои докажан (и легален!) начин да се дојде до добро платена работа. Ако тоа е она што те интересира, читај внимателно понатаму…

Ако ниту си наследник на успешна и богата приватна фирма ниту пак имаш дебели врски во партија за вработување, тогаш единствениот начин да дојдеш до пристојни приходи е да загрееш столче и да стекнеш веш-ти-ни кои (гарантирано!) ќе ти помогнат да почнеш сериозно да заработуваш.

Не, навистина, не се шегувам…

Во 21 век, поради развојот на интернетот, светот стана глобално село. Главен “виновник“ за тоа е веб индустријата која поради големата побарувачка се соочува со недостиг на квалификувана работна сила.

Веб индустријата овозможува работа на далечина, а платите се далеку над просекот дури и во Македонија. Работата е интересна, креативна и никогаш не може да ти стане здодевна. Во оваа индустрија веб професионалците се ценети, почитувани, наградувани и, за разлика од останите, имаат можност на избор. Како веб професионалец, ако не си задоволен од работодавецот, секогаш може да најдеш работа во друга организација која ќе ти овозможи подобри услови. Се разбира, сето ова е можно само ако представуваш вредност за работодавецот.

Ок, сето ова веројатно и порано го знаеше но имаше милион оправдувања кои те спречуваа како на пример:

 • тоа е премногу сложено,
 • треба да имам факултетска диплома за да бидам веб професионалец
 • мразам математика,
 • премногу сум стар/а
 • немам време
 • немам пари…

Една работа е сигурна – ако си човек кој по природа се жали дека некој друг му е виновен за судбината и личните неуспеси, тогаш за жал не можеме да ти помогнеме.

Од друга страна, ако си некој кој бара начини како да успее и во моментов еден од проблемите кои те мачат се парите и времето, тогаш ни случајно немој да ги пропуштиш нашите…

НОВОГОДИШНИ ПОПУСТИ

Различни луѓе имаат различни потреби. На веб академија Еверест тоа многу добро го знаеме и затоа подготвивме неколку различни новогодишни понуди. Но, внимавајте – сите тие се временски ограничени и важат за пријавување до среда 27.12.2017 и плаќање до 29.12.2017, односно уште:

countdownmail.com

1. 30% попуст на сите студиски програми

Одбери студиска програма за позицијата за која би сакал да се оспособиш и, ако се пријавиш до среда 27.12.2017 на полноќ и уплатиш 25% аванс најдоцна до петок 29.12.2017, (остатокот на 3 рати во рок од 90 дена), ќе ти обезбедиме попуст од 30% на школарината а по успешното завршување ќе ти помогнеме да најдеш работа кај некој од нашите партнери.

студиска програма курсеви редовна цена акциска цена аванс доплата
Front-end девелопер 13 68.902 48.231 12.058 36.174
Back-end девелопер 13 71.732 50.212 12.553 37.659
Веб дизајнер 23 116.803 81.762 20.441 61.322
Веб дизајнер (скратена) 13 70.700 49.490 12.373 37.118
UX дизајнер 12 64.654 45.258 11.314 33.943
WordPress администратор 10 55.688 38.982 9.745 29.236
Инструкции за пријавување
 1. Кликни на линкот на студиската програма
 2. Кликни на копчето ПРИЈАВА
 3. Следи ги инструкциите на екран
 4. На страницата за наплата внеси го кодот 30xms17
 5. Кликни НАРАЧАЈ

По доставувањето на пријавата веднаш ќе добиеш email со инструкции за плаќање. Уплати го авансот во висина од 25% од вкупната сума, а остатокот ќе го платиш на 3 еднакви рати во рок од 90 дена од пријавувањето. По уплаќањето испрати ни ја потврдата за уплата по меил или Viber и извести не’ од кога сакаш да почнеш со учење.

Напомена: Ако имаш други обврски и не можеш да почнеш веднаш со студиите, не грижи се. Уплати го авансот за да не го пропуштиш попустот а почни со учење кога сакаш, во следните 3 месеци.


2. 50% попуст на поединечен курс по твој избор

Ако студиските програми се премногу голем залак, избери си курс по твој избор и почни со учење од дата која ти ќе ја наведеш. Може да избереш најмногу до 4 курса. За да ги добиеш курсот односно курсевите по оваа цена, следи ги инструкциите за пријавување а на страницата за наплата внеси го кодот за попуст 50xms17.


3. 50% попуст на пакетот курсеви за Microsoft Office

Ако си еден од ретките кои иднината си ја гледа во јавната администрација, веројатно знаеш дека според законот за административни службеници мора да поседуваш сертификати за познавање на програми за канцелариско работење. Ако се пријавиш до среда 27.12.2017 на полноќ и го извршиш плаќањето најдоцна до петок 29.12.2017, ќе ги добиеш сите 4 курса (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) со попуст од 50%.


4. 75% попуст на курсевите HTML, WordPress и Photoshop

Ако сакаш да се запишеш на студии на нашата академија но не си сигурен дека учењето на далечина со помош на ментори ќе биде вистинската работа за тебе, тогаш не ризикувај премногу. Избери студиска програма која најмногу те интересира и запиши се на првиот курс од таа програма со попуст од 75%, односно по цена од 1.999 ден наместо 7.669 ден.

Подоцна, по завршувањето на курсот ако одлучиш да продолжиш, ќе имаш еден курс помалку за плаќање и ќе ја доплатиш само разликата и тоа на 12 рати без камата! Ако не си при пари, можеме да ти помогнеме да си го отплатиш школувањето по завршувањето.

студиска програма школарина прв курс цена доплата месечна рата
Front-end девелопер 68.902 HTML 1.999 62.766 5.231
Back-end девелопер 71.732 HTML 1.999 65.597 5.466
Веб дизајнер 116.803 WordPress 1.999 111.051 9.255
Веб дизајнер (скратена) 70.700 WordPress 1.999 64.182 5.348
UX дизајнер 64.654 Photoshop 1.999 58.519 4.877
WordPress администратор 55.688 WordPress 1.999 49.553 4.129

За да се запишеш на курсот, следи ги инструкциите за пријавување а на страницата за наплата внеси го кодот за попуст 75xms17.


ДА ПОВТОРИМЕ: Не чекај до последен момент. Понудата важи до среда, 27 декември на полноќ, односно уште:

countdownmail.com

Имаш прашања?

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.