СПОДЕЛИ

Polaris UI е сет на убави компоненти за кориснички интерфејс кој вклучива полиња за уредување, полиња за избор, радио копчиња, навигација на страница, мени, копчиња и др. Употребете го овој кориснички интерфејс во најразлични проекти, убаво истражете ја секоја од компонентите и комбинирајте.

Лесно може да ги употребите во својот дизајн, или да креирате нови врз основа на нив. Овој сет одговара за веб и мобилен дизајн или апликации.

Компонентите се креирани во Adobe Photoshop (PSD) со употреба на Shape Layers, и токму затоа лесно може да ја зголемувате или намалувате големината на секој од елементите без притоа да се намали квалитетот на сликата.

Polaris пакетот за кориснички интерфејс може да го употребувате бесплатно дури и за комерцијални проекти.

преземи

Напомена: За да го преземете пакетот треба да сте наш регистриран (и најавен) корисник.

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.