Што е Fiverr и како да станете успешен фриленсер

2914
0
СПОДЕЛИ

Ако се соочувате со хроничен недостаток од пари а не сакате или не можете да се вработите некаде со полно работно место, фриленсингот односно хонорарната работа е нешто што може да ги реши вашите проблеми.

Кога ќе се спомне фриленсинг во Македонија, прво што на луѓето им паѓа на памет е Upwork. Ако сте слушнале за Upwork тогаш сигурно знаете како функционира оваа платформа. Се регистрирате, креирате свој профил, го поставувате своето портфолио и се давате на барање работа, а она на кое што најмногу ќе трошите време ќе биде подготвување и праќање понуди. Но, дали пишувањето понуди ви е јака страна? Ако не е, постои и поинаков начин да дојдете до приходи а тоа е Fiverr, онлајн платформа за продажба на услуги чија цена почнува од $5.

Ако за прв пат слушате за Fiverr, задолжително погледнете ја епизодата 204 од шоуто на Gary Vaynerchuk во која неговите гости, дечките од Fiverr ќе ви објаснат се’ што треба да знаете за платформата и како можете на неа да ги продавате своите вештини.

Сакаш и ти да заработуваш на овој начин?

Прва и основна работа која е потребна е поседување знаења и вештини. Ако ги немаш, или не си задоволен од нив, се наоѓаш на вистинското место.

Веб академијата Еверест е специјализирана за школување на далечина со помош на ментори за професии во област на веб индустријата.

Ако сакаш да дознаеш како може да ти помогнеме да стигнеш до добро платена работа или вработување, закажи бесплатна индивидуална консултација на овој линк.

 

Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.