Дома Дизајн Што се случува кога на интернет ќе побарате некој да ви ги...

Што се случува кога на интернет ќе побарате некој да ви ги среди фотографиите од одмор

694
0
СПОДЕЛИ

Внимавајте кога барате накој на интернет да направи нешто за вас во Рhotoshop, бидејќи може да го добиете токму тоа што го барате. Тоа му се случи на Холандскиот блогер за храна, Sid Frisjes, кога си направи туристичка фотографија од себе, обидувајќи се да го допре врвот на Ајфеловата кула, и побара од 4chan заедницата да ја среди фотографијата со Photoshop. “Може ли некој да ја стави Ајфеловата кула под мојот прст?” праша.

Photoshop “експертите” одговорија со најразлични интерпретации на неговото барање, која од која посмешна, покреативна и почудна од претходната.

Sid Frisjes ја направил оваа фотографија кога бил во Париз

…а тие му ги испорачаа следниве слики:

photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-14 photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-16 photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-37 photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-51 photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-61 photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-71 photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-81 photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-91 photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-101 photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-111 photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-121 photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-131 photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-152 photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-171 photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-181 photoshop-eiffel-tower-tourist-photo-sid-frisjes-191

Наравоучение:

Ако не сакате да ви се случат вакви работи, совладајте го Photoshop-от, брзо и лесно, со помош на нашите ментори 🙂
 
Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.