СПОДЕЛИ

Сите сакаме да изгледаме подобро. Некои тоа го прават со шминка, некои со пластична хирургија, а некои се решаваат за Photoshop. Иако Photoshop може да звучи како многу побезбедна алтернатива, размислете двапати!

Photoshop волшебникот, Џејмс Фридмен, прифаќа барања од луѓе и го прави токму  она што тие ќе го побараат. Единствен проблем е што Џејмс си ја сфаќа работата многу сериозно. Впрочем, толку многу сериозно што тој БУКВАЛНО го прави она што вие ќе го побарате.

Резултатите ги објавува на неговиот Twitter профил (@fjamie013) каде има повеќе од 125,000 следбеници. Ако сакате да ја подобрите вашата фотографија, треба само да ја испратите. И едно мало предупредување: “Не испраќајте лични фотографии кои не сакате да се објават јавно.”

7 - Copy 5 - Copy 4 - Copy 3 - Copy 21 - Copy 20 - Copy 19 - Copy 18 - Copy 17 - Copy 16 - Copy 15 - Copy 14 - Copy 13 - Copy 12 - Copy 11 - Copy 10 - Copy 9 - Copy

Наравоучение:

Ако не сакате да ви се случат вакви работи, совладајте го Photoshop-от, брзо и лесно, со помош на нашите ментори.
Ти се допадна овој напис?
Се согласувам моите податоци да бидат префлени на MailChimp ( повеќе информации )
Стани член на клубот на веб професионалци Еверест и прв добивај информации кои можат да ти помогнат за твојот натамошен професионален развој.
И ние како и ти ги мразиме спамерите. Твојата email адреса никогаш нема да биде (про)дадена некому. Чесен збор.