Инспирација

Дома Инспирација

Интервју: Џастин Мезели, дизајнер

Си земав слобода да го поканам дизајнерот Џастин Мезели на интервју и да се обидам да ја разберам неговата креативност. Кој е тој? Дизајнер и...

15 веб сајтови со слики на цел екран

Банерите со слика се во тренд веќе подолго време и се чини како да не ја губат магијата и креативноста. Покрај мали трансформации (вртелешки,...

Photoshop експеримент за убавина со изненадувачки резултати

Велат дека убавината е во очите на оној кој ја бара, но еден неодамнешен експеримент покажа дека очите не се разликуваат само од човек...

Најдоброто од DesignFaves.com

За дизајнерите со страст за најновите правци на развој низ целиот спектар на визуелниот дизајн, постои еден нов сајт на кој се претставени дел...

Тренд во веб дизајн: Мени на цел екран

Како и секој интегрален детаљ на корисничкиот интерфејс, така и дизајнот на менијата се менува зависно од тековните трендови. Некои метаморфози носат позитивни резултати...

20 најдобри веб страници од Јапонија

Во јапонските дизајни на веб страници преовладува атмосфера на хармонија, интегритет и смиреност. Дури и кога во беспрекорниот изглед на проектот преовладуваат екстравагантни визуелни елементи...

10 online пазари каде може да ја продадете својата уметност

Продавањето уметност преку интернет се враќа на сцената. Уметниците одамна ги продаваат своите дела на интернет, но од неодамна, online продажбата забележува пораст. Во...

Интервју: Зоран Кардула, дизајнер

Од Eлектротехнички факултет до успешен графички дизајнер - ова е накусо приказната за Зоран Кардула, еден од најуспешните македонски графички дизајнери. Со дизајн се занимаваш...

Малолетниците од Велес кои и’ пресудија на Хилари Клинтон и заработија...

Извор: Точка.com.mk Британската телевизија "Канал 4" објави и целосен прилог за тоа кој сè стои зад интернет-порталите коишто пласираа лажни информации во корист на Доналд...

17 одлични веб страници на стартапи

Стартапите се неверојатно интересен бизнис модел со вработени кои имаат амбиција, многу работат и имаат одлични идеи. Лично, имам работено со неколку такви компании, и ми...

Поврзете се со нас

8,924FansLIKE
19FollowersFOLLOW
33FollowersFOLLOW